Aztán, amikor elindítom, rájövök, hogy ehhez is netes kapcsolat szükséges. ;-)
Abban az időben, amikor én internetezni kezdtem, modemmel nyomtam, analóg telefonvonalon, 48 kbps sebességgel (hozzávetőleg ez 170-szer lassabb, mint a ma itthon elérhető sebesség). Netezni a havidíjban foglalt keretért 16 óra és éjfél között lehetett (ill. hétvégén egész nap), havi 15 óra erejéig. Megismétlem: egy hónapban 15 óra. Ennek lejárta után igen magas díjakat kellett fizetni a 15 óra túllépéséért, ezért nem mertem kockáztatni - egy darabig. Később minden zsebpénzemet leneteztem, csak azt a részét nem, amin CD-t vettem. :-) Éjféltől reggel 7 óráig 50 fillér volt egy percnyi net, 7-től 16-ig pedig valami 6-7 forint, tehát nem volt jó poén egy óráért több, mint négyszáz forintot elcsengetni, viszont sokat lógtam éjfél után a neten. Ilyenkor egy halom weboldalt lementettem, amit másnap, a netmentes időben elolvastam. Így működött ez.
Hogy mindig tudjam, hol tartok, táblázatkezelőben könyveltem a neten töltött időt, így pontosan tudtam, hogy mennyi idő van még hátra az adott hónapban. Egy ilyen tábla került ma elő az archív dokumentumok válogatása és selejtezése közben.

Így állunk. Ma már nem csinálnám. Akkor azonban ettől függött a netes lét. A letöltött mennyiség nem számított, csak az idő. 1 megabájt 4 perc alatt jött le... elgondolkodtató, ma 1 másodpercig tart. A kommunikáció fő forrása az e-mail volt, mivel annak megírásához nem kellett a neten lógni, csak a küldéshez, meg a fogadáshoz. Olyannyira megszoktam és megszerettem, hogy ma is hamarabb elérnek e-mailben, mint bármelyik azonnali üzenetküldőn.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése